کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

زمین ۲ هزار سال نوری از تصورات قبلی به سیاهچاله کهکشان راه‌شیری نزدیکتر است  |   چالشی تازه برای جهان: دسترسی به یخ خشک کافی برای حمل و ارسال واکسن کووید-  |   هیوندای بایون سال آینده معرفی می‌شود؛ ارزان ترین کراس‌اووری کره ای‌ها  |   فیسبوک احتمالا در دی ماه ارز دیجیتال لیبرا را عرضه می‌کند  |   معرفی ردمی نوت 9 5G با چیپست اسنپدراگون 750G تایید شد  |   هزینه تقریبی کل قطعات آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو برای اپل مشخص شد  |   مزایای نوشتن با قلم به جای تایپ: از تقویت حافظه تا افزایش خلاقیت  |  

وبسایت bitly فیلتر شددسترسی کاربران ایرانی به وبسایت بیت‌لی از صبح امروز قطع شده و این سرویس فیلتر شده است.

وبسایت کوتاه کننده لینک بیت‌لی تاکنون چندین بار فیلتر و رفع فیلتر شده و آخرین مورد آن به تقریبا دو سال پیش برمی‌گردد. آبان ماه ۹۷ بود که این وبسایت برای ساعاتی فیلتر شد و پس از گذشت ساعاتی رفع فیلتر شد. در آن زمان هم علت دقیق این فیلترینگ مشخص نشد اما شایعاتی مبنی بر استفاده برخی کلاهبرداران و کسانی که فیشینگ می‌کنند از این سرویس‌ها در رسانه‌ها مطرح شد؛ امری که البته با هر کوتاه کننده لینکی امکان پذیر است اما در هر صورت این وبسایت برای ساعاتی دچار فیلترینگ شده بود.

در حال حاضر علت فیلتر شدن فعلی این وبسایت مشخص نیست و تا این لحظه اظهار نظر رسمی از سوی مقامات منتشر نشده است. دیجیاتو در حال پیگیری این موضوع از سوی مقامات مرتبط است. با توجه به کارنامه فیلتر شدن و رفع فیلتر شدن چندین باره این وبسایت، می‌توان امیدوار بود که کمیته مصادیق محتوای مجرمانه با رسیدگی مجدد به این موضوع، بار دیگر وبسایت مذکور را رفع فیلتر کند.

در حال حاضر فیلترینگ بیت‌لی در شبکه‌های اجتماعی انتقادات و اعتراضات زیادی از سوی کاربران وب فارسی را در پی داشته است. به نظر می‌رسد بسیاری از افرادی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی کار می‌کنند از این لینک‌ها برای کمپین‌های تبلیغاتی خود استفاده کرده‌اند و فیلتر شدن این سرویس ضررهای متعددی به آنها وارد کرده است.

این افراد از مسئولان و تصمیم‌گیران فیلترینگ کشور خواسته‌اند که به این موضوع رسیدگی کنند. ناگفته نماند کارگروه فیلترینگ بخشی برای دریافت درخواست‌های مردمی دارد که اگر سایتی فیلتر است اما مردم معتقدند مطالب مفیدی برای استفاده دارد می‌توانند با بیان دلیل استفاده برای رفع فیلتر آن در آدرس اینترنتی رسمی کارگروه درخواست دهند. این درخواست‌ها بدون نیاز به احراز هویت و به صورت الکترونیکی ثبت و بررسی می‌شود.

استفاده از سرویس‌های کوتاه‌کننده لینک برای همه کاربران به راحتی ممکن است و هر فردی با هر قصد و نیتی می‌تواند از این سرویس‌ها و بدون محدودیت استفاده نماید. با توجه به ویژگی این سرویس‌ها لازم است که در هنگام استفاده از هر آدرسی در اینترنت جانب احتیاط را رعایت نمود و تنها در مواردی که از هویت و خصوصیات فروشنده کالا و خدمات مطمئن بود اقدام به انجام خریدهای اینترنتی نمود.

منبع: آمار بازدید  31
اخبار مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.