کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

محدودشدن پخش زنده فیس بوک پس از تیراندازی‌های نیوزلند  |   ترامپ همکاری شرکت‌های مخابراتی آمریکا با هواوی را ممنوع می کند  |   رونمایی از لپ تاپ جدید اچ پی با دو نمایشگر  |   نسخه قرمز‌رنگ وان پلاس 7 در کنار نسخه پایه این گوشی معرفی و عرضه خواهد شد   |   آسیب پذیری امنیتی واتس‌اپ دردسرساز شد   |   چگونه اشتراک‌گذاری مجدد را در استوری‌های اینستاگرام خود غیرفعال کنیم؟   |   دولت آمریکا باید تجزیه فیس بوک را بررسی کند  |  

پرتاب انسان به مدار در برنامه فضایی ایران

سازمان فضایی ایران نمایه

معاون وزیر ارتباطات گفت: پرتاب انسان به مدار در برنامه هست، اما به منابع مالی زیادی نیاز دارد و در کشورهای پیشرفته بخش خصوصی این فعالیت‌ها را به عهده گرفته است.

به گزارش مشرق، مرتضی براری امروز در نشست تخصصی بررسی ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت: ماهواره پیام نخستین ماهواره عملیاتی کشور است که پرتاب می‌شود و در مدار بالاتر از ۵۰۰ کیلومتری با ماندگاری بیش از ۲ سال قرار می‌گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: پس از قرار گرفتن ماهوراه پیام در مدار تصاویری با دقت ۴۰ متر در اختیار کشور قرار داده می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: ماهواره‌های دیگری از جمله ماهواره سنجش از راه دور شریف، ماهواره مخابراتی ناهید و ماهواره ظفر در کشور در حال ساخت هستند و در تلاشیم که ساخت ماهواره‌های کوچک در کشور رونق بگیرد.

براری با اشاره به آینده اقتصاد صنعت فضایی در جهان گفت: در حالی که اقتصاد جهانی تنها ۱۹.۴درصد در یک سال رشد کرده اقتصاد فضا ۱۳۶درصد جهش داشته و پیش‌بینی می‌شود تا ۲۰ سال آینده اقتصاد جهان ۹۲.۴درصد رشد کند، اما اقتصاد فضا رشد بیش از ۲۲۰درصدی را تجربه خواهد کرد.

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه تبدیل  دانش به اقتصاد در صنعت فضایی با فعال کردن صنعت فضا و ایجاد استارتاپ‌های حوزه فضایی امکان‌پذیر است، گفت: آژانس فضایی اروپا بیش از ۶۵۰ استارتاپ فضایی را فعال کرده که برخی از این استارتاپ‌ها رشد قابل توجهی را تجربه‌ کرده‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا سرانجام ایران پرتاب انسان به فضا را در دستور کار خواهد داشت، گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان فضایی ایران رها کردن تصدیگری و آزادسازی فعالیت‌های بخش فضایی است، همچنان که ۳۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای بخش فضایی ۹۰۰ میلیارد تومان باید توسط بخش خصوصی فعال شود.

براری ادامه داد: پرتاب انسان به مدار در برنامه وجود دارد، اما به منابع مالی زیادی نیازمند است که در کشورهای پیشرفته این کار به بخش خصوصی سپرده شده و برای مثال در آمریکا مؤسسه‌ای مسئولیت این فعالیت‌ها را برعهده گرفته است.

منبع: مشرق نیوز آمار بازدید  72
کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.