کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

گوگل برای جلوگیری از وقوع مجدد بحران WebView، استراتژی جدیدی اتخاذ می‌کند  |   درخواست استارتاپ‌ها از قوه قضائیه: اعتبار شیوه‌نامه کمیته رفع موانع استارتاپ‌ها باقی بماند  |   مذاکره مایکروسافت و دیسکورد بر سر قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری نافرجام ماند  |   اولین فراری تمام برقی در سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید؛ تحول سبز کمپانی سرخ  |   دانشمندان از تغییر ساعت زیستی بدن بخاطر فناوری خبر می‌دهند  |   ناسا ویدیویی از نحوه تاثیر دو سیاه‌چاله روی یکدیگر منتشر کرد  |   گوشی سامسونگ گلکسی Jump تاییدیه بلوتوث دریافت کرد  |  

کابوس طرف‌داران ترامپ؛ تمام اطلاعات پارلر ذخیره شده استیک محقق امنیتی طی مدت کوتاهی قبل از خاموش شدن سرورهای پارلر توانست ۹۹ درصد محتوای این شبکه اجتماعی را استخراج و ذخیره‌سازی کند. محتوای ذخیره شده به صورت متنی و ویدیویی هستند و بعضی از ویدیوها، اطلاعات موقعیت مکانی کاربران را در خود دارند.

محقق مورد بحث که فعلاً با نام کاربری توییترش یعنی «donk_enby» شناخته می‌شود، از زمان حمله به ساختمان کنگره آمریکا یعنی ششم ژانویه این کار را شروع کرده و اطلاعات به‌دست آمده را در اختیار همه قرار داده است. جالب این‌که بعضی از ویدیوهای به‌دست آمده پیش از این توسط کاربران حذف شده یا به‌شکل خصوصی منتشر شده بودند. اطلاعات بعضی از ادمین‌های سایت نیز در آرشیو مورد بحث وجود دارد.

البته این اقدام از سوی هواداران پارلر بی‌پاسخ نمانده و حواشی زیادی را برای محقق مورد بحث به‌وجود آورده است. او در توییتر در پاسخ به معترضین می‌گوید تنها اطلاعات عمومی موجود در وب را آرشیو کرده که شامل آدرس ایمیل، شماره موبایل را شماره کارت اعتباری نیستند.

با این حال اطلاعات موقعیت مکانی موجود در ویدیوها می‌تواند به شناسایی آشوب‌گران منجر شود. نقشه زیر پراکندگی موقعیت جغرافیایی ویدیوهای منتشر شده در پارلر را نشان می‌دهد از متادیتای موجود در ویدیوها به‌دست آمده است.

چند ماه قبل پارلر به‌خاطر پیکربندی اشتباه وب‌سرویس‌های آمازون مورد حمله هکرها قرار گرفت اما این شرکت، افشای اطلاعات کاربران را تکذیب کرد. این رخنه امنیتی، نگاه محققین را به رویه‌های محرمانگی پارلر معطوف ساخت و حالا با دسترسی به ویدیوهای حذف شده یا خصوصی و موقعیت مکانی، حریم شخصی کاربران سابق این سایت بیش از پیش در معرض خطر قرار گرفته است.

اطلاعات به‌دست آمده از پارلر تاکنون حدود ۵۶ ترابایت حجم دارند و به‌زودی از طریق وب‌سایت اینترنت آرشیو در دسترس محققین قرار خواهند گرفت. هنوز مشخص نیست پارلر می‌تواند دوباره به فعالیت‌اش ادامه دهد یا برای همیشه خاموش شده است.

منبع: آمار بازدید  61
اخبار مر تبط