کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

کپسول دراگون به ایستگاه فضایی پرتاب شد

این کپسول باری بدون خدمه قرار است صبح شنبه (۱۶ ژوئیه) به ایستگاه فضایی متصل شود. ۱۴ ژوئیه یک موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس از مرکز فضایی کندی ناسا (KSC) در فلوریدا پرتاب شد و یک کپسول رباتیک دراگون را به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) فرستاد.

این ماموریت که با نام CRS-۲۵ شناخته می‌شود، ساعت ۸:۴۴ شب گذشته به وقت منطقه زمانی شرقی ( ۰۵:۱۴ صبح امروز به وقت تهران) انجام شد. این کپسول باری قرار است در حدود ساعت ۱۱:۲۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۹:۵۰ به وقت تهران) شنبه (۱۶ ژوئیه) به ایستگاه فضایی متصل شود.

CRS-۲۵ ابتدا قرار بود بیش از یک ماه پیش پرتاب شود، اما پس از مشاهده سطوح بالای بخار هیدرازین در بخشی از سیستم رانش دراگون در حین عملیات سوخت رسانی، پرتاب به تعویق افتاد. هیدرازین (Hydrazine) یک ترکیب شیمیایی با فرمول مولکولی N۲H۴ است. هیدرازین بیشتر در سوخت موشک و فرآورده‌های تنباکو کاربرد دارد.

ماموریت CRS-۲۵ بیش از ۵۸۰۰ پوند (۲۶۳۰ کیلوگرم) تجهیزات علمی و کاربردی را به ایستگاه فضایی تحویل خواهد داد که شامل تجهیزاتی برای پشتیبانی از نزدیک به ۴۰ تحقیق در حال انجام است. به گفته "دانا وایگل" (Dana Weigel)، معاون مدیر برنامه ایستگاه فضایی بین‌المللی، ساکنان فعلی ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز می‌توانند منتظر تحویل غذای تازه باشند. "وایگل" انواع محصولات و سایر اقلام ذخیره شده در داخل دراگون را اعلام کرد.

"وایگل" گفت: ما سیب، پرتقال، گوجه گیلاسی، مقداری پیاز، هویج کوچک، سیر، ارده، پنیر و سوسیس خشک ارسال کردیم. بنابراین، یک ترکیب بسیار خوب از میوه‌های تازه را برای خدمه فرستادیم.

منبع: آمار بازدید  143
اخبار مر تبط