کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

تشخیص بیماری از روی اشک چشم  |   ژاکت فضانورد معروف حراج شد  |   ماموریت دو بالگرد ناسا به مریخ اعلام شد  |   جیمز وب از رکورد خودش عبور کرد  |   طوفان خورشیدی به زمین رسید  |   قابلیت جدید برای چت همزمان در واتساپ  |   مشخصات گوشی ردمی K50 منتشر شد  |  

کیا فراخوان داد؛ ۳۸۰ هزار خودرو در خطر آتش‌سوزیکیا به تازگی بیش از ۳۸۰ هزار دستگاه خودرو را فراخوانده است. این فراخوان به دلیل وجود مشکلی است که می‌تواند منجر به آتش سوزی موتور خودروهای مذکور شود.

کیا همچنین از مالکان این خودروها درخواست کرده است که خودرو خود را تا زمان برطرف کردن مشکل در خارج از پارکینگ و خارج از خانه و همچنین به دور از دیگر خودروها پارک کنند.

این فراخوان کیا اسپورتیج‌های تولیدی فاصله بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ و همچنین کیا کادنزاهای تولیدی بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ را شامل می‌شود.

گفته می‌شود که علت آتش سوزی موتور این خودروها به وجود یک ایراد در مدار الکتریکی واحد کنترل الکترونیکی هیدرولیک آن‌ها برمی‌گردد. هرچند کیا هنوز به صورت مشخص توضیح نداده است که علت اصلی وجود این مشکل چیست.

گفته می‌شود این فراخوان تأثیری بر خودروهای مجهز به سیستم هوشمند کروز کنترل کیا ندارد.

پیش از این مرکز ایمنی خودروها از NHTSA درخواست کرده بود که در خصوص علت آتش گرفتن موتور خودروهای تولیدی هیوندای و کیا تحقیق کند.این مرکز نیز تحقیقات خود را از سال ۲۰۱۹ آغاز کرده است.

فراخوان کیا

جالب است بدانید از زمان آغاز این تحقیقات بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ شکایت، ۱۰۳ مورد جراحت و یک مورد فوتی مرتبط با این آتش‌سوزی‌ها ثبت شده است.

البته کیا مدعی است که تا کنون هیچ گزارشی در مورد تصادفات، آتش سوزی یا جراحات مرتبط با محصولات خود دریافت نکرده است.

گفتنی است که کیا این فراخوان را به صورت کاملا رایگان ارائه داده است و مالکان خودروهای مشمول این فراخوان وسیله‌نقلیه خود را بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای تعمیر خواهند کرد. همچنین مالکان خودروهای مشمول این فراخوان در صورتی که پیش از این وسیله‌نقلیه خود را تعمیر کرده باشند در صورت تمایل می‌توانند هزینه‌های پرداخت شده را از کیا دریافت کنند.

کیا به مالکان خودروهای مذکور هشدار داده است که در صورت احساس بوی سوختگی یا ذوب شدن بلافاصله خودرو خود را ترک کنند. همچنین خارج شدن دود از محفظه موتور نیز به منزله خطر است.

منبع: آمار بازدید  326
اخبار مر تبط