کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

یک قابلیت کاربردی به اینستاگرام اضافه شد

اینستاگرام در ادامه‌ی روند اضافه کردن قابلیت‌های کاربردی، این بار قابلیت جدیدی را ارائه کرده که کاربران با استفاده از آن می‌توانند پست‌های خود را در پروفایل پین کنند. این پلتفرم متعلق به متا دیروز به طور رسمی اعلام کرد که کاربران می‌توانند حداکثر سه پست یا ریلز را در بالاترین بخش پروفایل پین کرده و آن را در معرض دید سایر کاربران قرار دهند. این شرکت می‌گوید که قابلیت پین کردن پست‌ها در پروفایل به تولیدکنندگان محتوا انعطاف‌پذیری بیشتری ارائه می‌کند تا
پیش‌تر خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت پین کردن پست‌ها در پروفایل کاربران است. اکنون اما این قابلیت به طور رسمی برای همه‌ی کاربران اینستاگرام در حال انتشار است. کاربران برای پین کردن پست‌ها، کافی است روی سه نقطه‌ی بالای هر پست کلیک کرده و گزینه‌ی «Pin to your profile» را انتخاب کنید. پس از انجام این کار، پست‌های پین شده در پروفایل، همراه با آیکون سفید سنجاق به سایر کاربران نشان داده می‌شود.

«آدام موسری»، مدیر اینستاگرام با انتشار ویدئویی درباره این ویژگی جدید گفت: «پروفایل شما فضای اختصاصی شماست، بنابراین ما به دنبال راه‌های بیشتری هستیم تا شما بتوانید راحت‌تر از قبل آن را کنترل و مدیریت کنید.» قابلیت پین کردن پست‌ها در پروفایل برای کاربرانی که قصد دارند پست‌های مورد علاقه‌ی خود را بیشتر در معرض دید قرار دهند، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. این ویژگی همچنین برای تولیدکنندگان محتوا که روزانه پست‌های زیادی را آپلود می‌کنند اما می‌خواهند برخی از پست‌هایشان بازدید بیشتری داشته باشد نیز بسیار سودمند خواهد بود.

هرچند کاربران از قبل می‌توانستند استوری‌های خود را در پروفایلشان پین کنند، اما قابلیت جدید، این پروسه را بسیار سریع‌تر و آسان‌تر کرده است. باید اشاره کنیم که قابلیت جدید اینستاگرام مشابه‌ی قابلیت Pin to your profile توییتر و قابلیت Pinned videos تیک‌تاک است که پست‌های پین شده در بالاترین نقطه‌ی ممکن پروفایل به کاربران نشان داده می‌شوند. پلتفرم محبوب اینستاگرام در سال گذشته با افزودن قابلیت‌های جدید و بسیار کاربردی به اپلیکیشن خود توانست بر تعداد مخاطبین خود بیفزاید و امسال هم این شرکت قصد دارد تا روند خوب را با ارائه‌ی قابلیت‌های کاربرپسند بیشتری ادامه دهد.

در جدیدترین گزارش منتشر شده درباره‌ی قابلیت‌های جدید اینستاگرام، به این موضوع اشاره شد که این پلتفرم حذف تب Recent از صفحه‌ی جست‌وجوی هشتگ‌ها را آزمایش می‌کند. در حال حاضر اگر به صفحه‌ی جست‌وجوی هشتگ‌ها مراجعه کنید، ممکن است تنها دو تب Top و Reel برای شما به نمایش دربیاید و تب Recent را نبینید. مدیران این شرکت اعلام کردند که این آزمایش در جهت ایجاد محتوای مرتبط‌تر در رابطه با یک هشتگ خاص در حال انجام است و منتظر هستند تا میزان رضایت و استقبال کاربران را در این رابطه ببینند. به گفته‌ی اینستاگرام، تب Top در قسمت جست‌وجوی هشتگ‌ها پست‌های محبوب را به کاربران نشان می‌دهد. در حالی که تب Recent، محتواها را براساس زمان انتشارشان در اختیار کاربران قرار می‌داد.

همچنین منابع موثق خبر دادند که اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام Templates را آزمایش می‌کند که در این قابلیت جدید تولیدکنندگان محتوا می‌توانند با استفاده از قالب‌های از پیش تعیین شده ویدیوهای ریلز بسازند. «الساندرو پالوزی» مهندس معکوس، چند ماه پیش درباره‌ی این قابلیت خبری را منتشر کرد. همچنین یکی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام یعنی «جوزفین هیل» که تجربه‌ی استفاده از این قابلیت را دارد، اطلاعاتی در این زمینه به ما داده است. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند ویدیوها و عکس‌های خود را به قالب‌های از پیش تعیین شده‌ی اینستاگرام اضافه کنند و حتی موسیقی دلخواه خود را روی آن قرار دهند.

در نهایت باید به قابلیت هشدار امبر (Amber Alerts) اشاره کنیم که ظاهراً قرار است در اختیار کاربران برخی کشورها قرار بگیرد. اینستاگرام قصد دارد تا هشدار آمبر را وارد فید اصلی خود کند. در حال حاضر قابلیت مذکور برای کاربران آمریکایی فعال شده و اینستاگرام اعلام کرده که طی دو هفته آینده کاربران ۲۵ کشور دیگر جهان نیز می‌توانند از هشدار امبر استفاده کنند.

منبع: آمار بازدید  236
اخبار مر تبط