کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

ARM از معماری A78C‌ برای لپ‌تاپ‌ها رونمایی کردشرکت ARM پس از معرفی معماری A78 و X1، این بار از معماری Cortex-A78C رونمایی کرده است. این معماری جدید نه تنها امنیت بالاتری را برای کامپیوترها به ارمغان می‌آورد، بلکه می‌تواند برای لپ‌تاپ‌های همیشه روشن نیز گزینه مناسبی باشد.

آرم نامی آشنا در دنیای فناوری محسوب می‌شود؛ اما معمولا چیپست‌های آن درون سیستم‌های کامپیوتری کوچک و گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرند و هنوز در بازار سیستم‌های کامپیوتری و لپ‌تاپ حضور پررنگی ندارند.

با نزدیک‌ شدن به زمان رونمایی از چیپست اپل، آرم نیز معماری جدید Cortex-A78C را معرفی کرده تا در آینده نزدیک شاهد رونمایی از سیستم‌های کامپیوتری مبتنی بر پردازنده آرم باشیم.

ماه گذشته آرم اعلام کرد که روی نسل جدیدی از چیپست‌های خود کار می‌‌کند و قصد دارد تحولی عظیم از نظر امنیت و عملکرد در این حوزه ایجاد کند. قدرت بالاتر و عملکرد بهتر بی‌شک می‌تواند بخش بزرگتری از نیازهای کاربران را پاسخگو باشد.

در سال جاری، این شرکت از دو معماری جدید برای چیپست‌های گرافیکی و مرکزی خود رونمایی کرد. معماری A78 آرم جایگزین معماری کورتکس A77 و پردازنده گرافیکی Mali-G78 نیز جایگزین Mali-G77 شد. معماری جدید در درجه اول برای گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار گرفت. آرم در نظر دارد معماری کورتکس A78AE را نیز به عنوان مغز سیستم کامپیوتری در خودرو به بازار عرضه کند.

اکنون نوبت به معرفی معماری A78C برای لپ‌تاپ رسیده است. یکی از تفاوت‌های اصلی این معماری با آنچه پیشتر از سوی شرکت معرفی شده، پیکربندی هشت هسته‌ای و شش هسته‌ای در پردازنده مرکزی در مقایسه با پیکربندی big.LITTLE در گوشی‌های هوشمند است. در معماری جدید، با افزایش حافظه کش 8 مگابایتی L3 روبرو هستیم. همین افزایش ظرفیت حافظه باعث می‌شود که پردازنده مرکزی بتواند برای کارهای سنگین کاربرد خوبی داشته باشد.

چنین معماری وقتی در کنار پردازنده گرافیکی Mali-G78 قرار می‌گیرد، برای گیمینگ گزینه مناسبی خواهد بود. یکی از نقاط قوت کورتکس A78C، امنیت بالاتر آن است. آرم ادعا می‌کند که این معماری با امنیت بالایی که دارد برای لپ‌تاپ‌های اداری گزینه مناسبی خواهد بود.

منبع: آمار بازدید  437
اخبار مر تبط